Stručná odpověď na položenou otázku zní: Rozhodně ne akce organizované radnicí.
Nejvýznamnější spontánní kulturní akcí loňského léta se stal koncert pořádaný v rámci protestní akce místních občanů proti plánu vedení radnice Prahy 2 vybetonovat část parku Folimanka za účelem vybudování kýčovitého lunaparku. Kulturně-společenská záležitost nepostrádající étos, v tomto případě hodně hlasitý apel na radnici, vést s občany o jakýchkoli významnějších projektech ve veřejném prostoru veřejnou diskuzi ve stadiu záměru, nikoli až „s křížkem po funuse“.
Pravým kontrastem bývají kulturně-společenské akce organizované vedením radnice, jejichž hlavním „étosem“ zpravidla bývá propagace jejích čelných představitelů, především členů ODS. Odstrašujícím příkladem v tomto ohledu je tradiční vinobraní na konci léta, kdy se návštěvníci doprovodné kulturní akce musí k samotné hudební produkci protrpět houští slov recyklované sebechvály, která si již x-krát mohli přečíst v těchto radničních novinách. Politická propagace se ovšem často vloudí i do akcí pořádaných soukromými subjekty. Chceš šířit kulturu v Praze 2? Požádej o záštitu starostku či někoho z radniční věrchušky, dej jim prostor k sebeprezentaci a je vymalováno.
Lze předpokládat, že s blížícími se podzimními volbami bude jak „kulturních“ akcí pořádaných radnicí, tak soukromých akcí „zaštítěných“ majestátem funkce přibývat úměrně s blížícím se termínem voleb. Volební kampaň za veřejné peníze?