KDU.breadcrumbs.homeAktuálně KDU-ČSL Praha 2 má staronové vedení.
Zpět

KDU-ČSL Praha 2 má staronové vedení.

Přidáno 21. 4. 2024
Ilustrační foto

Za tradičně hojné účasti proběhly minulé úterý v paláci Charitas výroční členská schůze a obvodní volební konference KDU-ČSL Praha 2. Byl zvolen sedmičlenný obvodní výbor a rovněž předsedkyně místní organizace
Staronové vedení se skládá ze zkušených komunálních politiků, kteří se osvědčili při práci ve vedení dvojkové lidovecké organizace již v minulém období, v řadě případů i v několika předcházejících.

I na tomto místním politickém hřišti zazněl zevnitř strany jasný signál, že lidovci jsou strana konzervativní, ve které platí poučka, že koně se nepřepřahají, dokud nepadnou a kočár se nepřevrátí. Jedinou výraznou změnou proti minulému volebnímu období se tak stalo snížení počtu členů výboru z devíti na sedm. Z kandidátských projevů, které zazněly před volbou předsedy OV, nebylo možno nevnímat odhodlání přispět ze všech svých sil k úspěchu strany v příštích komunálních volbách, a to ještě výraznějšímu, než tomu bylo v letech minulých.

Pro znalce lidovecké komunity v Praze 2 nebude překvapením, že dlouholetá předsedkyně obvodního výboru v Praze 2 Monika Turnovská suverénně obhájila svoji pozici proti dvěma dalším kandidátům na tuto funkci, a to již v prvním kole volby. Upřímným potleskem přítomní ocenili především její příslib zasadit se osobně o to, aby členové KDU-ČSL neodkladně zasedli v komisích Rady a Výborech zastupitelstva Prahy 2.

Leitmotivem kandidátského projevu Edity Randové, zvolené na post jedné z místopředsedkyň, byla připravenost aktivizovat ještě více členskou základnu na základě osobního kontaktu. Dvojkoví lidovci se tak mohou těšit i na přátelská posezení u kávy se světově uznávanou operní divou. Ve stejném duchu osobního nasazení pro další aktivizaci členské základny prezentovala své ambice i nově zvolená předsedkyně místní organizace Marie Koubková, která vzápětí po svém zvolení vyzvala přítomné, abychom do dalšího období vykročili s patřičnou hrdostí.

Celé složení nového vedení organizace KDU-ČSl v Praze 2  rozklikněte zde:

Otto Schwarz, člen OV KDU-ČSL Praha 2

Ilustrační foto: Equi Hanuš