KDU.breadcrumbs.homeMedia Z tisku Noviny Prahy 2 - leden 2018
Zpět

Noviny Prahy 2 - leden 2018

Přidáno 4. 1. 2018
Ilustrační foto
Na otázku: "Co se podle vás v uplynulém roce v Praze 2 povedlo a co naopak ne?" odpovídí předseda klubu zastupitelů a člen OV KDU-ČSL Praha 2 MUDr. Otto Schwarz.
 
Na uplynulý rok budou nepochybně s vděčností vzpomínat účastníci oblíbené slevové akce „Privatizace obecních bytů“ aneb „Kup si obecní byt – vyděláš až dvojnásobek“. Není divu, když třeba byt, odkoupený za tři miliony, se nájemníkovi povedlo obratem zpeněžit za milionů šest do rukou ruského podnikatele v realitách.

Událostí roku se stalo vytvoření vlastní akciové společnosti pro správu obecních domů. Zaměstnance se daří měnit za pochodu, stížností nájemníků přibývá a opravy 250 volných bytů (!) provádí skoro výhradně jediná firma, protěžovaná vedením společnosti. Díky neprůhlednému způsobu zadávání veřejných zakázek se povedlo odradit od účasti ve „výběrových“ řízeních většinu stavebních firem, takže o zakázku se zpravidla uchází nejvýše jeden zájemce. Tento systém odstartovaný radnicí se podařilo správní firmě Správa nemovitostí Praha 2 dovést k dokonalosti utajením zadávacího řízení na dvě třicetimilionové zakázky. Povedená „transformace“, že?

Některé podnikatele ovšem jistě potěší vznik nadačního fondu, do kterého lze vkládat finanční prostředky při zachování anonymity. Obavy, zda se fond nemůže stát nástrojem praní špinavých peněz, odmítla duchovní matka projektu radní Udženija nezpochybnitelným argumentem: totiž, že s opozicí se o tom bavit nebude. Úspěšný nový rok, milí spoluobčané, ať se povede! A šťastnou ruku při podzimních komunálních volbách.