KDU.breadcrumbs.homeMedia Z tisku Noviny Prahy 2 - červenec 2017
Zpět

Noviny Prahy 2 - červenec 2017

Přidáno 21. 7. 2017
Ilustrační foto
"Jakým směrem by se měla do budoucna ubírat náplavka?" odpovídá Mgr. Jiří Š. Cieslar, náš sympatizant, předseda spolku Hraběnka z Podskalí, člověk, pro kterého je náplavka srdcovou záležitostí.


Podskaláci nostalgicky vzpomínají na ne tak dávné časy (10 let?), kdy se po náplavce procházely matky s kočárky, sem tam proběhl pes a občas projel cyklista. Pozdvižení tehdy vyvolávala snad jen parta přátel, která pravidelně posedávala u stolu s bílým ubrusem a u vody tančila. Ne, není to stesk nad tím, že náplavka ožila. Je to spíše vztek, že se na náplavku na Rašínově nábřeží vrátily „bémovské“ časy.

Rychlý zisk spřátelených podnikatelů vítězí nad zájmem místních obyvatel a podnikatelské pozlátko nad kulturou. Snaha bývalého primátora Tomáše Hudečka a prvního správce náplavky Daniela Hagena skloubit zájmy místních obyvatel, přespolních návštěvníků i podnikatelů dávno vzala za své. Kdo si dnes vzpomene na Koncepci pražských náplavek, kterou schválila Rada hl. města Prahy v roce 2013?!

Když se začalo šlapat na paty ziskuchtivým podnikatelům napojeným na politiky, odstřelila si TOP 09 Hudečka a skončit musel i správce Hagen. Že i Praha 2 přicházela o velké peníze z podílu na pronájmu náplavky, asi nikoho netrápilo. Pokud si reprezentace Prahy 2 neumí poradit se současnou situací, budou se toho muset ujmout místní a začít tlačit na magistrát, aby náplavku začal regulovat.

Musí zmizet obří nálevny a megalodě (Gott my Life či Cargo Gallery). Platí, že všeho s mírou, a proto spolek Hraběnka z Podskalí brzy zvedne prapor!