KDU.breadcrumbs.homeAktuálně SLAVÍME 100 LET ...s pokorou!
Zpět

SLAVÍME 100 LET ...s pokorou!

Přidáno 4. 1. 2019
Ilustrační foto
Slovo předsedkyně OV KDU-ČSL Praha 2
Vážení čtenáři webových stránek OV KDU-ČSL v Praze 2!

Píši těchto několik řádků v den, kdy byla založena ČSL před 100 lety. Je to neuvěřitelné pro stranu, které mnozí kritici předvídali její brzký konec. Vážím si všech jejích členů, kteří věnovali svůj osobní čas pro lidi ze svého blízkého okolí, aby jim pomohli v jejich nesnázích a nečekali žádnou odměnu. Jistě, že jako v jiných stranách jsou období, kdy členská základna musí řešit své vnitrostranické problémy a to mnohdy s vedením strany. Také jsem u jednoho osobně byla v roce 1989. Ale to je již za námi. Nyní musíme hledět do budoucna, najít a předložit vize pro tuto společnost, vize, které by ji oslovily a abychom se nesoustředili pouze na jedno téma, které společnost významně neosloví. Vím, že je to složité oslovit širší spektrum obyvatel, ale pokusit bychom se o to mohli.

Přála bych si, aby se tu objevil někdo typu Josefa Luxe, který svým prvním vystoupením na sjezdu vyrazil dech všem účastněným. Je to takový můj sen, nevím, zda se mi splní, ale strana by si to zasloužila. Musíme vzít na sebe odpovědnost a vystoupit ze stránek sociálních sítí a jít diskutovat s lidmi z očí do očí. Pravda, že lidé jsou nyní zvyklí se vyjadřovat prostřednictvím sociálních sítí, ale je potřeba najít v sobě odvahu a vyjít na veřejnost a komunikovat s oponenty! To by bylo mé stranické přání do tohoto roku, kdy nás čeká sjezd.

A co bych přála Vám, čtenářům našich stránek? Abyste našli v tomto roce ve své rodině štěstí a radost, kterou budete šířit do okolí, abychom mohli svůj život posunout zase o trochu dále a být na sebe hrdi, že se společnost odpoutala od svých vzájemných animozit, které vládnou sociálním sítím.

Vaše
Monika Turnovská
předsedkyně OV KDU ČSL Praha 2