KDU.breadcrumbs.homeAktuálně PTÁME SE ZASTUPITELE
Zpět

PTÁME SE ZASTUPITELE

Přidáno 15. 10. 2018
Ilustrační foto
Člen KDU-ČSL MUDr. Otto Schwarz byl zvolen do Zastupitelstva Prahy 2 v koalici nazvané Dvojka sobě. Jak vidí udržitelnost uskupení tří stran a nezávislých? I na to jsme se ho zeptali v rozhovoru pro náš web.
Otto, právě jsi na startu Tvého třetího volebního období v Zastupitelstvu Prahy 2. Co je Tvojí hlavní motivací a Tvým cílem?

Motivací mi je, že jsem svůj třetí mandát získal v barvách strany, která příští rok oslaví už sto let své existence. To je opravdu hodně zavazující. Cílem je samozřejmě prosadit, byť z opozice, klíčové body volebního programu: podporovat sousedské aktivity, umožnit lidem více nahlédnout „pod pokličku“ dění na radnici a dát jim možnost participovat na tvorbě rozpočtu. Mým „osobním“ volebním tématem a tedy i cílem je, aby se podařilo zachránit chátrající budovu bývalého Nádraží Vyšehrad.

KDU-ČSL na Praze 2 kandidovala v koalici Dvojka sobě, vidíš to zpětně jako dobrý tah? Udělal bys něco jinak?

Koalice Dvojka sobě ve volbách nepochybně uspěla. Čtyři mandáty a celkové třetí místo před ANO 2011 a TOP 09 je velmi dobrý výsledek, přičemž KDU-ČSL získala mandát v zastupitelstvu Prahy 2 po dlouhých 16 letech! Z tohoto úhlu pohledu to dobrý tah byl. Asi bych příště lépe koncipoval koaliční smlouvu v tom smyslu, aby při takovém výsledku měly v zastupitelstvu zastoupení všechny tři koaliční strany bez ohledu na tzv.“křížkování“.

Jak jsi naznačil, voliči s pořadím na kandidátce zamíchali, čímž vznikl klub, který tvoří tři zástupci Strany zelených a jeden člen KDU-ČSL, co bude podle Tebe hlavní, aby toto netradiční spojení fungovalo?

Je nezbytné, aby Dvojka sobě i nadále fungovala na původním půdorysu tří koaličních stran a nezávislých. Čeká nás obsazování výborů a komisí a bude ideální, když se podaří udržet elán a nasazení všech, kteří se na vzniku tohoto projektu a volební kampani podíleli. Jsou před námi čtyři roky nelehké opoziční práce, které teprve prověří, jakou má toto netradiční spojení budoucnost.  

Děkuji za rozhovor a držím palce!
Ptala se předsedkyně MO KDU-ČSL Praha 2 Jana Duchková