KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Bc. Edita Randová - kandidátka č. 21
Zpět

Bc. Edita Randová - kandidátka č. 21

Přidáno 11. 9. 2017
Ilustrační foto
Za KDU-ČSL Praha 2 kandidují do PSP ČR tři dámy, které vám budeme postupně představovat. Kandidátky se nejprve krátce představí a v závěru odpoví na tři stejné otázky. Začínáme kandidátkou na nejvyšší pozici - představujeme operní pěvkyni paní Bc. Editu Randovou.

Vždycky bylo mým snem věnovat se opernímu zpěvu. Po ukončení Střední ekonomické školy jsem pracovala jako referentka letového provozu a při zaměstnání jsem studovala operní zpěv, klavír a hudební teorii. Na základě tohoto studia se mi následně podařilo proměnit svůj sen ve skutečnost a opernímu zpěvu se věnuji již 25 let profesionálně.

Jako sólová operní pěvkyně vystupuji jak na domácí scéně, tak i v zahraničí, kde jsem zpívala v předních koncertních sálech po celém světě s předními světovými dirigenty a orchestry. Díky těmto mým aktivitám jsem byla oceněna Evropskou cenou Gustava Mahlera za propagaci české hudby v zahraničí. Během své kariéry jsem poznala, jak velký vliv má kultura v politickém prostředí a také v oblasti diplomacie. Toto poznání mě dovedlo ke studiu oboru Mezinárodní a diplomatická studia, kde mohu uplatnit své profesní a jazykové znalosti a nyní dokončuji magisterský stupeň studia na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů.

Mé priority jako ženy a matky jsou rodina a bezpečnost. Z hlediska profesního je to problematika kultury, které bych se ráda věnovala. Rodinu vnímám jako základní hodnotu a to v jejím tradičním pojetí. Rodina je základní stavební jednotkou společnosti a bez dobře fungujících a stabilních rodin nemůže dobře fungovat žádná společnost. Pochopitelně mi záleží  na bezpečnosti rodiny v zodpovědně se chovající společnosti. Společnosti, která si dokáže vážit svého kulturního dědictví a vnímá neocenitelnou hodnotu kultury a její velkou roli, právě v dnešní době technického a globalizovaného světa, na cestě k našemu sbližování a na cestě k tradičním hodnotám. 

Proč kandiduji?
Jsem konzervativního zaměření, ztotožňuji se s politikou křesťanských stran a chci přispět k její realizaci.

Proč byste mi měli dát svůj hlas?
V rámci svých možností se chci zasadit o zachování svobodného prostředí a pocitu bezpečí, které nejsou v současné celosvětové situaci vůbec samozřejmostí.

Mé osobní tři programové priority?
Rodina.
Bezpečnost.
Kultura.